Գորիսի Քարահունջ գյուղում Արցախից բռնի տեղահանված Ժաննա Ստեփանյանի ընտանիքի 9-րդ անդամը փոքրիկ փիսիկը դարձավ։ Անձրևոտ մի օր գյուղի կանգառի ճանապարհին կապած էր գտել, տվել երեխաներին ու հանձնարարել էր՝ տարեք տուն: Վարձով տանը բոլորի համար տեղ է ճարվել՝ կատվաձագի, թութակի, շնիկի, երբեմն էլ՝ հավի ճտերի, որոնց շնորհիվ ընտանիքն արդեն սեփական եկամուտ ունի:
Քարահունջը Վերիշենի պես մեծ ու հարուստ գյուղ չէ, այնուամենայնիվ, Ժաննան կարողացել է վարձակալած տանը ինկուբատոր-ճտանոց տեղադրել և մի օրական ճուտը 300 դրամով վաճառում է: Գյուղացիներն արդեն տեղը գիտեն, վստահում են, խոստանում ամեն տարի նրանից ճուտ գնել: Ժաննան երազում է ավելի մեծ տարածք և ինկուբատոր ունենալ: Այդ դեպքում կկարողանա լիովին ապահովել բազմանդամ ընտանիքին:
Ալլա Մաթևոսյանի ամուսինը մշտական աշխատանք չունի, ինքն էլ երեք երեխաներին է խնամում: Երեխաներից երկուսը հաշմանդամություն ունեն: Մշտական եկամուտ չունեցող ընտանիքն այժմ թռչնաբուծական փոքր տնտեսություն ունի: